skip to Main Content

Domažlická dudácká muzika

Třetí školní sobotu jsme prožili v krásném duchu. Do naší školy zavítala Domažlická dudácká muzika v rámci svého prvního australského turné. Po brzké svačinové přestávce se všichni studenti – od těch nejmenších po dospělé – sešli se svými vyučujícími, rodiči a dalšími návštěvníky ve školním amfiteátru, kde na ně čekalo velmi netradiční, ale moc pěkné vystoupení. Hudebníci z Domažlic nás seznámili se všemi hudebními nástroji – od těch známých jako jsou housle, dudy, dlouhý a kratší klarinet či kontrabas, až po ty méně obvyklé jako je vozembouch, fanfrnoch či dokonce hrábě! Dudácká muzika se předvedla v tom nejlepším světle. Spoustu diváků z řad rodičů si pobrukovalo známé melodie a nejmenší děti si poskočily do udávaného rytmu taneček. Přišlo i na moment, kdy se představovaly hudební nástroje jeden po druhém. Děti se hlásily a jednotlivé kusy pojmenovávaly, aby si nakonec několik šťastlivců mohlo zkusit zahrát na vozembouch či fanfrnoch (bubínek s provázkem, ke kterému potřebujete misku s vodou, aby vám to pěkně hrálo). Pěkné chvilky plynou velmi rychle, tak i vystoupení se přehouplo ke svému závěru. Nezbylo, než dát návštěvě pořádný potlesk a popřát jim štastnou cestu po zbytek turné.

Click the link: Photo Gallery

Back To Top