skip to Main Content

Létající Líza opět u nás…

Česká a slovenská škola v Sydney se zapojila do mezinárodního projektu zaštítěného Českou školou bez hranic. Putovní výtvarná akce probíhala od února 2011 do února 2012. Jednotlivé školy si Lízu posílaly, takže se tato slečna podívala do nejrůznějších koutů světa.

A kdo vlastně rozlétanáLétající Líza je? Líza je malá holčička, která by ráda všechno věděla, a proto se vydala na dalekou cestu po vzdálených krajinách. Své objevné putování započala ve Francii, načež se podívala do Baltimoru, Berlína, Bruselu, Dráždan, Frankfurtu, Londýna, Manchesteru, Mnichova a nakonec do naší krásné australské Sydney. Svou cestu skončila opět ve francouzské domovině.

Líza se posílala podle předem daného itineráře z jedné školy do druhé v rámci vyrobené knihy, do které se postupně přidávaly další a další výtvory.

V naší škole se zapojilo do projektu několik tříd, které měly za úkol představit nejen svou školu, ale také zemi, ve které děti žijí. Netřeba podotýkat, že se naši studenti zhostili zadání na výbornou!

Na vystavených putovních plakátech, které jsou k viděni v naší škole ještě následující dvě soboty 7.9 a 14.9., si můžete prohlédnout práce z jednotlivých českých a slovenských škol z celého světa.

Fotografie z výstavy z plakátů:www.czechandslovakschoolofsydney.org.au/gallery.php?galleryID=40

Výtvory našich žáků z roku 2011www.czechandslovakschoolofsydney.org.au/gallery.php?galleryID=15

Back To Top