skip to Main Content

Mikuláš a Vánoční jarmark – 29.11.2014

Kdo to v sobotu zavítal do naší školy? Nezapomněl a znovu po roce přišel… Mikuláš se svým tradičním andělským a čertovským doprovodem. Celé sobotní dopoledne se neslo v duchu příprav na tuto vzácnou návštěvu. Děti nejen v první a druhé třídě rychle opakovaly naučené básničky a písničky, aby byly na návštěvu připravené a všechno i přes jejich zlobeníčkování dobře dopadlo.

Buch, buch, buch… paní učitelka otevřela dveře a s českou písničkou vchází do třídy anděl, Mikuláš s košíkem dárečků a za nimi nezbedný čert. Takovou společnost tu ve třídě nemáme každý den! Děti svou říkanku nezapomněly a hezky ji vzácné návštěvě přednesly. Za to dostaly od Mikuláše dárečky plné českých dobrot, a protože každý trošku někdy zazlobí, v balíčku děti objevily i opravdovskou bramboru!

Netradiční den v České a slovenské škole pokračoval i po svačince. Na školním dvorku zazněly české písničky v podání cimbálové kapely FCM Radegast. Každá třída měla připravený stůl, kde prodávala své výrobky, které žáci vytvořili na speciální umělecké dílně, která se postupně uskutečnila ve všech třídách české a slovenské školy. Slečna výtvarnice Eva pro každou třídu připravila sérii výrobků, které si děti během dílny vyrobily, aby je mohly ukázat a pak následně za symbolickou částku prodat na této předvánoční akci. A co jsme si mohli koupit? Děti vyrobily speciální tašky, magnetky na lednici, malované skleněné lucerničky, vánoční svíčky a další poutavé výrobky. Ke koupi byly i české a slovenské knížky i časopisy. Za výtěžek z trhu se nakoupí deskové hry, loutky a další školní pomůcky.

Back To Top