skip to Main Content

Noc s Andersenem pod dohledem slavného pohádkáře

Letošní Noc s Andersenem jsme si užili při západu slunce s výhledem na Harbour Bridge v Observatory parku, kde stojí i busta slavného dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Na pohádkové setkání přišlo 33 dětí se svými rodiči a 13 členů učitelského týmu.

V pátek 27.3.2015 kolem šesté hodiny večer paní ředitelka pohádkové setkání u sochy Hanse Christiana Andersena zahájila, připomněla 210. výročí autorova narození a prozradila, jak bude celý večerní program probíhat.

Ani letos nechyběla cesta pohádkovým lesem, kdy na jednotlivých stanovištích děti plnily připravené úkoly, sbíraly pohádková razítka do andersenovské pohádkové karty, které potom vyměnily za odměny. Už podle kostýmů učitelského týmu mohly děti hádat, jakou pohádku jim tentokrát zahrají.

A co vy, poznáte podle fotografií, jaká pohádka se letos hrála? Děvčátko s neobvyklým jménem je chytré, občas netradičně oblečené a její copánky trčí nahoru jako beraní rohy… Ještě nevíte? Během divadelního vystoupení se do České a slovenské školy v Sydney přišla se svými kamarády podívat… PIPI dlouhá punčocha. Pipi jsme si společně s dětmi vyzkoušeli z písmenek, počítání i znalostí Česka a Slovenska, a přitom si užili spoustu legrace.

Ale to nebylo všechno! Andersenovská noc se nemůže obejít bez pohádky z pera slavného spisovatele. Protože už do České a slovenské školy chodí šikovní čtenáři, společně jsme si přečetli pohádku Princezna na hrášku, převedenou do dramatické podoby, které se mohli zúčastnit úplně všichni.

Po závěrečné pantomimě jsme se s dětmi rozloučili a těšili se na druhý den, kdy nás čekala velikonoční sobota, tentokrát už na půdě naší školičky v Alexandrii.

Celá pohádková noc byla milým vyvrcholením prvního termu nového školního roku nejen díky teplému slunečnému počasí, které bylo jako na objednávku, ale především díky společné práci učitelského týmu.

Back To Top