skip to Main Content

Vyvrcholení školního roku v České a slovenské škole – 13.12.2014

Už tradičně se v České a sloveské škole s uplynulým školním rokem loučíme nejen rozdáním vysvědčení a dárečků – českých knížek, fotografií a dalších drobností, ale především vánoční besídkou s českými a slovenskými koledami, nazdobeným stromečkem, ale někteří i v santovských čepicích nebo se sobími rohami na hlavě.

Nebylo tomu jinak ani letos! Postupně se na improvizovaném jevišti vystřídali všichni studenti naší školy. Zazněly české a slovenské písničky a koledy doprovázené tanečky těch nejmenších, podívali jsme se na divadelní vystoupení O třech kůzlátkách a O dvanácti měsíčkách, taky jsme zavítali s koledami a vyprávěním do Betléma v podání těch nejstarších žáků. Dospěláci vystřihli tradiční českou písničku Vánoce, Vánoce přicházejí s milým anglickým přízvukem a na závěr si všichni rádi zazpívali Tichou noc v češtině i v angličtině. Celou akci doprovodil hudební soubor Kukubara v tradičních krojích.

Se školním rokem 2014, který byl už pátým na půdě České a slovenské školy v Sydney, jsme se rozloučili. Přejeme všem hezké prázdniny, veselé Vánoce a úspěšný rok 2015.

31. ledna 2015 se na všechny studenty i jejich rodiče budeme těšit na začátku nového školního roku.

Back To Top